YARDIM

YARDIM - Sıkça Sorulan Sorular

Olexi.com hakkında sıklıkla sorulan soruların yanıtları aşağıda verilmiştir. Sorunuzun yanıtını bulamazsanız daha fazla bilgi için [email protected] mail gönderin.

1. Ne tür aramalar yapabilirim?

Arama kutusuna bir hizmet, ürün, marka, meslek, iş alanı, şirket adı gibi ifadeler yazıp arama yapabilirsiniz. Örnek: ayakkabıcı, çorbacı, bayan kuaförü gibi…

2. Nerede aramalar yapabilirim?

Şu an Olexi'de il ve ilçe adı girerek arama yapabilirsiniz. Gelecekte arama kutusuna bir sokak veya cadde adı, mahalle adı, semt adı girerek de arama yapabileceksiniz. Ayrıca bunları birleştirerek daha detaylı ve kesin sonuçlu adres aramaları da yapabileceksiniz.

3. Arama sonuçları hangi mantığa göre sıralanırlar?

Arama sonuçları yaptığınız aramayla olan ilişkilerine göre en yakın ilgiliden en az ilgiliye doğru sıralanırlar.

4. Olexi.com hangi sıklıkta güncellenir? Firma bilgilerini kim günceller?

Olexi.com içinde yer alan bilgiler, kayıtlı firmaların kendisi tarafından istenildiği an güncellenmektedir. Firma bilgilerinde (Telefonu, iş yeri çalışma saatleri, adres değişikliği vb.) herhangi bir değişiklik olduğunda firma yetkilisi istediği zaman Olexi.com girerek, istediği bilgilerini değiştirir ve yeniler.

5. Firmam Olexi.com’da yer almıyor. Nasıl ekleyebilirim?

Firmanızın kaydını Olexi.com'a eklemek için sayfanın üst tarafındaki " Firma Ekleyin " düğmesini tıklayın. Açılan formu doldurup, ödemeyi yaptıktan sonra Olexi.com'dan aranacak ve bilgileriniz onaylanacaktır.

6. Zaten bir web sitem varsa Olexi.com’a ihtiyaç duyar mıyım?

Olexi.com, işletmenize bulunduğu yerde arandığında bulunmasını sağlayarak mevcut web sitenizi destekler. Ayrıca Olexi sizi yaptığınız işle ilgili aramalarda da listeler. Örneğin ayakkabı mağazanız varsa, internette ayakkabıcı diye arama yapıldığında sizde listede görüneceksiniz ve böylece internetten aramalarda bulunur olacaksınız.

7. Olexi’ye kayıt olmak bana ne sağlar?

Olexi’ye kayıt olmanız işletmenizi tüm internette göstermenizi sağlar. İnternet'teki varlığınızı bir üst düzeye taşır. Yeni müşteri bulmada daha fazla başarı elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca İnternet üzerinden ürün veya hizmet arayan yeni müşteriler bir tık uzağınızda olabilir. Olexi kayıt olarak, yeni müşterilerinizin çalışma saatleri, iletişim bilgileri ve yol tarifi de dahil olmak üzere işletmenizi hızlı olarak bulmasını kolaylaştırırsınız.

8. Olexi’ye kayıt olduğumda nerelerde bulunur olacağım?

Olexi’ye kayıt olduğunuzda tüm cihazlardan bulunur olursunuz. Müşteriler işletmenizi bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerde bulabilir. İster evde veya hareket halinde arama yaparken, müşterileriniz işletmenize ulaşır.

9. İşletmemin bilgilerini ne sıklıkta güncelleye bilirim?

İşletmeniz hakkındaki bilgileri dilediğiniz sıklıkta güncelleyebilirsiniz. Olexi’de iletişim bilgilerinizi, işletme açıklamanızı, çalışma saatlerinizi, sattığınız ürünleri ve daha fazlasını istediğiniz kadar düzenleyebilirsiniz.

10. Olexi’de diğer işletmelerden nasıl farklılaşır, nasıl öne çıkarım?

İşletmeniz ve ürünleriniz için yapılan olumlu yorumlar ve yüksek alınan puanlar sizi diğer işletmelerin önüne geçirir. Bu nedenle Olexi uygulamasını müşterilerinize indirtip, sizin için olumlu düşüncelerini paylaşmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca resimler çok önemli, kaliteli çekilmiş ürün veya iş yeri resimlerinizle Olexi dünyasındaki varlığınızı güçlendirin. Böylece Olexi’de dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

11. Harita görünmek işletmeme ne sağlar?

Olexi’de harita üzerinde doğru yerde görünerek müşterilerinizin işletmenizin yol tarifini almasına yardımcı olur. Yol tarifi üzerinden kolayca iş yerinize ulaşmalarını sağlar.

12. Olexi’de müşteri geri bildirimlerine nasıl yanıt verebiliriz?

Olexi’de işletme sahibi olarak yorumlara kolayca yanıt verebilirsiniz. Bunu yapmak için Olexi uygulamasını cep telefonunuza indirip, direkt ilgili kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca Olexi’de müşteri puanları ve yorumları sayesinde değerli geri bildirimler alabilirsiniz. Olexi'nin mobil uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

13. Olexi’de işletme olarak müşterilerinizle karşılıklı mesajlaşabilir miyiz?

Olexi uygulamasını telefonunuza indirerek, müşterileriniz ister yakında isterse kilometrelerce uzakta olsun onlarla direk mesajlaşarak iletişim kurabilirsiniz. Olexi'nin mobil uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

14. İşletmemle ilgili yorumlardan, puan verilmelerinden ve mesajlardan nasıl haberim olacak?

İşletmeniz ile ilgili her türlü yorum, puan, mesaj ve müşteri geri bildirimleri cep telefonunuza bildirim olarak gelecek. Tek yapmanız gereken Olexi uygulamasını telefonunuza indirmek. Böylece işletme sahibi olarak onları yanıtlayabilir ve zaman içinde aldığınız oyları anlık takip edebilirsiniz. Olexi'nin mobil uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

15. İşletmeme ilişkin analizlerimi görebilir miyim?

Kısa bir süre içinde tüm raporlamalar ve analizleri alabilirsiniz. Bu raporlarda görüntüleme sayısını (Müşterilerinizin Olexi'de işletmenizi kaç kez bulduğunu ve zaman içindeki eğilimleri görebilirsiniz.), Tıklama sayısı, yol tarifi isteklerini ve aldığınız ziyaretçinin cinsiyeti, yaşı vb. bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.